Microsoft Corporation to jedno z największych na świecie przedsiębiorstw z branży informatycznej. Najbardziej znane jako producent systemów operacyjnych MS-DOS, Microsoft Office i Microsoft Windows. Spółka publiczna z siedzibą w Redmound w stanie Waszyngton. Powstała w 1975 roku. Jej założyciele to Bill Gates i Poul Allen. W 2012 roku przedsiębiorstwo posiadało 10 000 patentów. Przeciętne wynagrodzenie pracowników to 106 tys. dolarów rocznie.

Polski oddział Microsoftu został zarejestrowany w 1992 jako Microsoft spółka z o.o. W pierwszych miesiącach istnienia polskiego oddziału przedsiębiorstwo sprzedawało głównie system operacyjny MS-DOS. Pierwszym polskojęzycznym produktem był FoxPro 2.5. Pierwszą spolonizowaną wersją systemu Windows był Windows 3.1, który trafił do sprzedaży w marcu 1993 roku.

Z początku na polskojęzyczne wersje programów Microsoftu trzeba było czekać od 4 do 6 miesięcy od ogólnoświatowej premiery. Obecnie wraz z premierą nowej wersji ukazuje się jej polskojęzyczna wersja.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Otrzymasz też 10 zł rabatu na naprawę powyżej 120 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl