Naprawa ładowania. Wymiana złącza ładowania w telefonach, smartfonach i tabletach. 0

Naprawa ładownia w telefonach, smartfonach i tabletach.

 

Jakie są podstawowe typy złącz ładowania

w urządzeniach?

Usterka, o której chcę opisać jest dość częsta we wszystkich urządzeniach mobilnych. Niezależnie czy jest to, telefon, smartfon, czy tablet. Jest ona na tyle uciążliwa, że praktycznie uniemożliwia korzystanie z Twojego telefonu. Uszkodzone złącze ładowania micro USB, mini USB (coraz rzadziej stosowane przez producentów) lub USB Typ-C (coraz częściej stosowane), czy używane w urządzeniach Apple iPhone lightning często wpływa na żywotność baterii, a właściwie na jej wydajność. Podłączona ładowarka pomimo komunikatu ładowania w smartfonie, może akumulatora nie naładowywać. Przez co, mimo, że urządzenie wskazuje 100 % naładowanie, bateria służy nam dużo krócej niż wcześniej.

rodzaje złącz usb

Typy końcówek złącz USB

 

zlacze_ladowania_apple_iphone_lightning_naprawa_wymiana

Złącze typu Lightning stosowane w urządzeniach Apple iPhone, iPad.

 

Jak powstaje uszkodzenie złącza systemowego

w telefonach, smartfonach i tabletach?

Główną przyczyną uszkodzenia złącza ładowania w urządzeniach jest nieumiejętne wkładanie ładowarki do gniazda systemowego przez jego właściciela. Dzieje się to przede wszystkim w przyrządach z zainstalowanym złączem micro USB, gdyż nie jest ono symetryczne. Innym powodem jest, ładowanie telefonów, smartfonów, czy też tabletów z równoczesnym ich użytkowaniem. Kabel jest napięty, przez co powstają naprężenia na złączu, co powoduje, ułamanie pinów w gnieździe lub jego odlutowanie się od płyty lub taśmy. Skutkiem wtedy jest to, że urządzenie daje się ładować tylko w jednej pozycji, np. po przegięciu w górę lub w dół wtyczki od ładowania. Zaleceniem naszym jest, aby udać się jak najszybciej do sprawdzonego Serwisu telefonów komórkowych, gdyż częste ładowanie z przeginaniem kabla USB może doprowadzić, do wyrwania ścieżek lub punktów lutowniczych z płyty głównej, przez co naprawa będzie trudniejsza, bardziej czasochłonna, przez co też droższa lub w skrajnych przypadkach niemożliwa (poniżej zdjęcie złącza wyrwanego z punktami lutowniczymi).

Uszkodzenia gniazd ładowania powstają też na wskutek prawidłowego lecz częstego ich użytkowania. Przy wkładaniu i wyjmowaniu wtyczek, metalowe części dotykając się, wycierają się, co powoduje nie kontakt, a urządzenie przestaje się ładować lub komunikować z komputerem.

Pomimo, iż dyrektywa unijna, która weszła w 2011 r. zaleca stosowanie 2 rodzajów złącz (micro USB i USB Typ-C), na co dobrowolnie zgodziło się 12 producentów telefonów bez Apple. To producenci telefonów stosujących wspomniane złącza, instalują w swoich urządzeniach gniazda, gdzie rzeczywiście możemy ładować telefony jedną ładowarką, lecz montaż tych złącz na płycie jest inny w każdym z modeli. Przez co, na chwile obecną w Serwisie mamy ok. 70 różnych, najczęściej uszkadzanych rodzajów gniazd micro USB i USB Typ-C.

 złącze micro usb z wyrwanymi punktami lutowniczymi z tasmy

Złącze micro USB z wyrwanymi punktami lutowniczymi.

naprawa_wymiana_zlacza_ladoawania

Złącza micro USB i USB Typ-C.

 

Jakie trudności stwarzają nam (użytkownikom i Serwisom GSM)producenci telefonów komórkowych, smartfonów i tabletów?

Coraz częściej producenci urządzeń, konstruują tak telefony, czy tablety, aby użytkownik lub nieautoryzowany serwis miał problem z ich naprawą. Dostanie się do płyty, jest poprzez odklejenie klapki lub wyświetlacza. Odseparowanie tych części jest na tyle uciążliwe i ryzykowne, że osoby nie mające doświadczenia mogą w trakcie demontażu je uszkodzić, co skutkuje większym kosztem całkowitym naprawy. Niestety nawet doświadczeni serwisanci w trakcie takich czynności mogą te części uszkodzić.

Często też, w takich sytuacjach właściciel sprzętu nie decyduje się już na jego naprawę, gdyż ostateczna cena naprawy może być bliska wartości ponad połowy urządzenia lub jego całości. Przez takie praktyki, producenci zmuszają nas do zakupu nowego urządzenia, zamiast naprawy starego. Dziwi nas też sytuacja, że Unia Europejska w tym temacie nie robi nic.

Mimo wszystko zalecamy skorzystania z usług Sprawdzonych Serwisów Napraw Telefonów, gdyż w nich, na każdym etapie naprawy, pracownicy informują o nowych kosztach, które mogą wystąpić i to klient ostatecznie decyduje o tym, czy powstała usterka ma być usunięta za zaproponowaną kwotę.

Zapraszamy Cię do skorzystania z naprawy złącz ładowania w Naszych serwisach napraw telefonów, smartfonów i tabletów. Nasi serwisanci dokładają wszelkich starań, abyś wyszedł od nas zadowolony!

 

Przykładowy cennik wymiany, naprawy gniazd (złącz) ładowania w telefonach: Apple iPhone, Samsung, HTC, LG, Huawei, Xiaomi i inne

 

Pozdrawiam,

Grzegorz Pogorzelski

PhoneBOX

e-mail: wola@phonebox.com.pl

tel.: 537403399

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Otrzymasz też 10 zł rabatu na naprawę powyżej 120 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl