Huawei Technologies Co., Ltd. 华为技术公司 – firma międzynarodowa, założona w 1987 roku w Chinach. Od roku 2012 jest największym na świecie producentem urządzeń telekomunikacyjnych. Firma jest producentem wyrobów elektroniki użytkowej, w tym drugim co do wielkości po Samsungu, a przed Apple, światowym producentem smartfonów. Huawei jest również znaczącym w skali światowej producentem sprzętu i rozwiązań informatycznych.

Znak 华 (huá) oznacza zarówno „chiński”, jak i „znakomity”, „wspaniały” natomiast 为 (wéi) oznacza „czyn”, „działanie” lub „osiągnięcie” co razem daje „wspaniałe osiągnięcie” lub „Chiny potrafią”.

Założycielem oraz prezesem przedsiębiorstwa jest Ren Zhengfei. Dyrektorem finansowym jest jego córka Meng Wanzhou. Siedzibą firmy jest Shenzen, w prowincji Guangdong, w Chinach.

W Polsce Huawei znany jest również za sprawą swoich bezprzewodowych modemów, wykorzystywanych przez wielu dostawców usług internetowych, między innymi T-Mobile, Plus, Orange oraz Play.

W roku 2013, przedsiębiorstwo zatrudniało ponad 500 osób w naszym kraju.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Otrzymasz też 10 zł rabatu na naprawę powyżej 120 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl